O firmie

K.I.SAMEN b.v. to największa prywatna stacja unasienniania w Europie zlokalizowana w Grashoek na południu Holandii. Właścicielem stacji jest Bas Engelen. W stacji K.I.SAMEN b.v. w selekcji buhajów bardzo ważną rolę odgrywa (obok teorii) aspekt praktyczny. To wyróżnia ją spośród innych stacji unasienniania, w których buhaje selekcjonuje się bazując głównie na informacjach zawartych w rodowodzie i w indeksach.

K.I.SAMEN wykonuje pierwszą selekcję na podstawie eksterieru młodego zwierzęcia. Po przeglądzie byków i obserwacji najbliżej spokrewnionych mu osobników selekcjonowane są zwierzęta o najwyższym potencjale genetycznym. Porównując byki w tym samym wieku uzyskuje się dużo informacji o ich rozwoju osobniczym i budowie. Szczególną uwagę przykłada się do obserwacji zwierząt z linii żeńskich. Tylko najlepsze byki są wybierane na ojców przyszłych pokoleń mlecznych krów. Byki ze stacji K.I.SAMEN wiernie przekazują krowom zwłaszcza takie cechy jak: odpowiednią budowę i zawieszenie wymienia, mocną budowę ciała, wysoką mleczność. Krowy są długowieczne, o wysokiej zdrowotności i dużych walorach produkcyjnych, przeznaczone głównie do hodowli, które chcą się rozwijać, sukcesywnie podnosić poziom i jakość produkcji oraz osiągać coraz wyższe zyski z hodowli. Bydło ze stacji K.I.SAMEN jest od wielu lat liderem w Europie pod względem produkcji mleka. Mleko posiada doskonały skład: wysoką zawartość procentową białka i tłuszczu oraz idealny stosunek tych składników względem siebie.


Jako jedyna stacja na świecie w jednej porcji nasienia konfekcjonuje się 20 milionów żywych plemników (podczas gdy norma wymaga 8 milionów). Tak wysoka koncentracja plemników przekłada się na skuteczniejszą zacielalność krów, która wynosi 1,6 porcji na skuteczne pokrycie.

Firma proponuje buhaje o dużej różnorodności linii hodowlanych, dzięki czemu mogą Państwo uniknąć hodowli wsobnej. Wszystkie buhaje są przebadane i wolne od defektu genetycznego BLAD i CVM.

Jako jedyni zamieszczamy w katalogu pełne rodowody z wydajnościami i oceną pokroju linii żeńskich dwóch generacji.

Hodowcy bydła polegając na naszej filozofii hodowlanej odnoszą duże sukcesy zarówno w kraju, jak i na świecie. W naszej ofercie posiadamy nasienie buhajów rasy holsztyńsko-fryzyjskiej odmiany czarno- i czerwono-białej oraz bardzo bogatą ofertę nasienia buhajów innych ras mlecznych i mięsnych. Nasi pracownicy chętnie pomogą Państwu w doborze odpowiednich buhajów i fachowo doradzą w zakresie chowu i hodowli.

Aby uzyskać więcej informacji o buhajach katalogowych i pozostałych mogą zwrócić się Państwo bezpośrednio do naszego biura (tel. 74 8540747) bądź doradcy w Państwa regionie. Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji.

Życzymy Państwu wielu sukcesów w hodowli!


Copyright © Kisamen, wszelkie prawa zastrzeżone

web design: www.corsario.pl