Indeks NVO - dane z sierpnia 2015

K.I.SAMEN stawia na praktykę dlatego bardzo ważnym elementem oceny długowieczności krów jest indeks NVOopracowany na podstawie faktycznych danych. W tabeli ponownie przedstawiamy aktualne dane z sierpnia 2015 roku dotyczące długowieczności córek naszych buhajów w porównaniu do średniej długowieczności krów w Holandii.

W poniższej tabeli zostały opublikowane wartości NVO buhajów, które mają ponad 100 córek w jednej grupie laktacyjnej. Co oznaczają te liczby i co można z nich wywnioskować? Trzy lata po pierwszym wycieleniu żyje w Holandii średnio 56 krów (wg CRV) ze 100, które weszły w produkcję. W przypadku buhaja MAIK ze stacji K.I.SAMEN - po trzech latach od pierwszego wycielenia żyje aż 80 krów! Oznacza to 24 krowy więcej niż średnia populacji. W Holandii po 5 latach po pierwszym wycieleniu ze 100 krów żyje tylko 25 (wg CRV). Po buhaju SHOGUN po 5 latach żyje jeszcze 48 córek - to więcej o 23 sztuki, a w ujęciu procentowym to aż ponad 60% więcej krów!

Średnio z buhajów ze stacji K.I. SAMEN, które są ujęte w tabeli, trzy lata po pierwszym wycieleniu żyje jeszcze 61% krów. Jest to o 9% więcej niż średnia holenderska (wg CRV). Pięć lat po pierwszym wycieleniu na holenderskich farmach średnio żyje jeszcze 25 krów, podczas gdy po bykach K.I.SAMEN 31 krów. Oznacza to o 24% więcej niż średnia holenderska! Tempo rotacji krów po buhajach ze stacji K.I.SAMEN jest więc niższe, a wydajność życiowa krowy wyższa Ten sukces stacji K.I.SAMEN zależy od doskonałego dobrania rodzin krów z naciskiem na długi okres ich użytkowania. Wartości dla innych buhajów można znaleźć w poniższej tabeli:

Copyright © Kisamen, wszelkie prawa zastrzeżone

web design: www.corsario.pl